Cisco uvádí na trh bezpečnostní kamery využívající umělou inteligenci
Společnost Cisco představila nové bezpečnostní kamery MV12, které jsou postaveny na technologii Meraki. Jde o druhou generaci série MV, která posunuje kategorii bezpečnostních kamer na novou úroveň. Nabízí totiž pokročilou analytiku a zároveň využívá strojového učení a umělé inteligence k neustálému sebezdokonalování. Umožní tak nejenom monitorování daného prostoru, ale zároveň organizacím všech velikostí poskytne důležitá data, která jim pomohou zlepšit jejich služby. Navíc má i funkci inteligentní izolace událostí pro snadné a velmi rychlé odhalení incidentů.
Většina videí z bezpečnostních kamer zpravidla nebývá využitá či dokonce viděna. Velká videa se navíc někdy obtížně přenášejí, pokud nemají kamery dostatečně rychlé připojení k internetu. Nová série produktů MV12 na tyto výzvy dokáže efektivně reagovat.
Pokročilá analytika přímo v kameře
Díky využití strojového učení pomohou nové kamery nejenom zajistit monitorování prostoru, ale zároveň analyzovat reakci lidí na konkrétní podněty. To je velmi užitečné například v maloobchodě. Obchodník může díky této zabudované analýze videa zjistit, jak dlouho zákazníci čekají na pokladně v určitou denní dobu či jaké zboží si často prohlížejí, aniž by jej koupili. Následně má možnost na základě těchto dat zareagovat a zlepšit svoji nabídku. K tomu nemusí dokupovat žádné speciální servery či software. Vše probíhá přímo v kameře a výsledky analýzy si správce může snadno zobrazit v přehledném rozhraní z cloudu.
Cloudové technologie Meraki také zaručují jednoduché nasazení, vzdálený troubleshooting a možnost spravovat distribuované sítě z jednoho místa, ať už se jedná o nasazení v jedné lokalitě či po celém světě. Zajímavou funkci dále představuje izolace událostí. Správce může pouhým přetáhnutím myši označit část videa, ve kterém hledá změny v průběhu času a kamera mu je sama najde. Například, pokud se stane, že někdo odcizí zboží v konkrétním regálu, správce toto místo ve videozáznamu označí a automaticky je přenesen do bodu v čase, kdy v daném místě došlo ke změně. Samotné kamery uchovávají záznam po 72 hodin, a pokud video neobsahuje žádný pohyb, automaticky se přepíše.
Přístup minimalizující kyberhrozby
Ze studie Cisco Annual Cybersecurity Report 2018 vyplývá, že 83 % zařízení internetu věcí je stále zranitelných vůči již známým typům hrozeb. Infikovaná zařízení pak často využívají hackeři k tzv. DDoS útokům, které mohou vyřadit digitální služby cílové organizace. Inovativní architektura bezpečnostních kamer Cisco MV12 umožňuje ukládat data lokálně v kameře, a proto není třeba kupovat speciální síťový rekordér (NVR). Tento přístup zjednodušuje nejenom instalaci a škálování, ale zároveň snižuje riziko, že kamery budou infikovány nějakou zranitelností, která se může nacházet v síti.
Rozlišení kamer lze nastavit až na 1080p HD videa (1920×1080) ve formátu H.264 se snímkovou frekvencí až 20 fps. Pro každou kameru je vyhrazena kapacita umožňující uložit až 40 dní záznamu.
O Cisco Systems
Cisco, (NASDAQ: CSCO) je celosvětovým technologickým lídrem, který již od roku 1984 pomáhá tomu, aby fungoval internet. Zaměstnanci, produkty a partneři pomáhají lidem navazovat bezpečná spojení a již dnes využívat digitální příležitosti zítřka.